Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

İki Yakın Arkadaş Birlikte Obeziteyi Yendi

İki Yakın Arkadaş Birlikte Obeziteyi Yendi

İstanbul’da bankacı olarak çalışan iki yakın arkadaş 45 yaşındaki Nurdan Şentürk ve Ayça Bazan Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi’nde peş peşe obezite ameliyatı olarak obeziteyi yendi. Ameliyatları sonrası 100 günde 25’er kilo veren arkadaşlar, hastanede aynı odada kalarak birbirlerinin refakatçisi de oldular.

İki Yakın Arkadaş Birlikte Obeziteyi Yendi. Ameliyat olmadan önce istedikleri her şeyi yiyebilirken ameliyatın hemen sonrasında sadece sıvı gıdalarla beslenmenin ilk aşamada zor olduğunu dile getiren Ayça Bazan, arkadaşı Nurdan Hanım ile birlikte ameliyat olmanın kendisine güç verdiğini ve yaşanabilecek tüm zorluklara birlikte daha güçlü göğüs gerebildiklerini de vurguladı. Ameliyat öncesi çok araştırma yaptıklarını ve hekimleri Prof. Dr. Cüneyt Kayaalp’ın da kendilerine ameliyata dair tüm süreçler hakkında ayrıntılı bilgi verdiğini de belirten Ayça Hanım, “Taburcu olduktan sonra da Nurdan ile her gün birbirimizi üç dört defa aradık. Gün içinde neler yediğimizi birbirimizle paylaştık. İlerleyen günler için birlikte hayaller kurduk. Zayıfladığımızda neler giyeceğimizden, nerelere gideceğimize dek konuşup, planlar yaptık” dedi.

İki Yakın Arkadaş Birlikte Obeziteyi Yendi

“İKİNCİ KEZ DÜNYAYA GELDİM”

Hekimleri Cüneyt Bey ile kuzeni vasıtasıyla tanıştığını söyleyen Nurdan Şentürk, tesadüfen ailesinden iki kişiyi de yine Prof. Dr. Cüneyt Kayaalp tarafından yapılan ameliyat ile obeziteyi yendiğini de ekledi. Ameliyat öncesi hem kendisinin hem de arkadaşı Ayça Hanım’ın korkuları, tereddütleri olduğunu ancak hekimleriyle uzun sohbetler sonrası ikna olduklarını ve onun emin ellerine kendilerini teslim ettiklerini aktaran Nurdan Hanım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Anlatılan hiçbir sıkıntıyı yaşamadık.

Obeziteden kaynaklı yaşadığım insülin direnci, karaciğer yağlanması, tip-2 diyabet ve eklemlerde yaşadığım sorunlarım da ortadan kalktı. Uyku problemleri yaşıyordum. Yıllar sonra kesintisiz uyumaya başladım. Efor gerektiren işleri yaparken zorlanıyordum, nefes nefese kalıyordum. Ameliyat sonrası bu sorunlarımın hiçbiri kalmadı. Benzetme yerindeyse ikinci kez dünyaya geldim, yeni bir hayata başladım. Obezite sorunu olan tüm insanlara işin ehli bir hekim tarafından ameliyat olmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.” (BSHA- Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

 

 Yorum Gönder

0 Yorumlar