Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

Bakan ‘Öğretmenlik Kanunu’ Hakkında Konuştu

MEB Bakanı Tekin, Öğretmenlik Kanunu hakkında konuştu.
Öğretmenlik Kanunu hakkında konuşan MEB Bakanı Tekin, alacakları tedbirlerle ilgili gerekçeli kararı beklediklerini söyledi.
Eğitim camiasının tepkilerine yol açan Öğretmenlik Kanunu’nun bazı maddeleri Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmişti. Bu konuda açıklamada bulunan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Anayasa Mahkemesi’nin açıklayacığı gerekçeli kararın ardından gerekli tedbirleri alacaklarını söyledi. Bakan Tekin, “Öğretmenlik Meslek Kanunu’na ilişkin bazı hususların Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesine ilişkin de açıklamalarda bulunan Tekin, alacakları tedbirlerle ilgili gerekçeli kararı beklediklerini söyledi. Bu karar yayımlandıktan sonra bir yasalaşma sürecinin gerekip gerekmediğine bakacaklarını ya da Bakanlığın kendi mevzuatı ile süreci değerlendireceklerini belirten Tekin, “Bu konuda da öğretmen arkadaşlarımızın beklentilerini karşılamış olacağız” diye konuştu.

Öğretmenlerin Talepleri

Öğretmenlerden taleplerini dile getiren Tekin, şunları kaydetti: “Sizlerden istirhamım, yeni eğitim öğretim yılında geçmiş 100 yılının birikimiyle gelecek 100 yılı Türkiye Yüz yılı hâline getirecek bir sürecin içinde hep beraber bulunmamız. Bunun karşılığı şudur: Hem cumhuriyetin 100. yılını görkemli ve samimi bir şekilde kutlamak hem de bu kutlamalar esnasında önümüzdeki yüzyılın planlarını, projeksiyonunu çizmek ve önümüzdeki yüzyılın ana gücünün Türkiye ve Türk milleti olacak şekilde hep beraber üstümüze düşeni yapmak istiyoruz. İnşallah önümüzdeki yüzyılı hep beraber, Türkiye yüzyıl hâline getirir ve çocuklarımızın, torunlarımızın cumhuriyetin ikinci yüzyılını kutlarken göğüslerini kabartarak, gururlanarak kutladıkları bir dönemi biz de kendilerine yaşatmış oluruz.”

Bakandan Madde Bağımlılığı Uyarısı

Bakan Tekin, okul bahçelerinin çocukların dijital bağımlılıktan, bilgisayar oyunlarından ya da benzeri sosyal medya platformlarından uzaklaştıkları, gönüllerince vakit geçirdikleri, fiziksel aktivite yaptıkları, bu tür bağımlılıklardan uzaklaştıkları birer ortam olarak hep beraber yeniden dizayn edilmesini istedi. Madde bağımlılığıyla ilgili daha hassas olunmasını isteyen Tekin, “Bu konudaki duyumlarınızı vakit geçirmeden ilgili kurumlarla paylaşmanızı sizlerden rica ediyorum. Millî Eğitim Bakanlığı olarak bir ekip ruhu içerisinde hareket ederek istişare kültürüne dayalı olarak herkesi dinleyerek en doğru kararları almaya çalışan bir ekip olarak biz çalışmak istiyoruz.” vurgusunu yaptı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, her türlü tedbirin alınmasını istedi

Yaptıkları toplantılarda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitim öğretimle, öğretmenlerin ve okulların ihtiyaçlarıyla ilgili her türlü tedbirin alınması gerektiği konusunda sürekli uyarıda bulunduğunu aktaran Tekin, “Bu konuda hiçbir teklifimizi de geri çevirmedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda sizlere selamlarını ve başarı dileklerini iletmiş olayım. Hem de Sayın Cumhurbaşkanımıza ben de şahsım ve Millî Eğitim ailesi adına teşekkürlerimi bir kez daha sunmuş olayım” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


Yorum Gönder

0 Yorumlar