Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

İTO Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Tıp Fakültesi Mezunlarına Seslendi!

erdoğan

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde  mezuniyet coşkusu yaşandı. 2023 yılı mezuniyet törenlerinde yüzlerce genç mezun, hekimlik için ilk adımı attı. İstanbul Tabip Odası (İTO) Başkanı Prof. Dr. Nergis Erdoğan, katıldığı mezuniyet törenlerinde genç hekimlere seslendi.

Tıp Fakültesi Mezunlarına İTO’dan ‘İyi Hekimlik’ Vurgusu

Prof. Dr. Erdoğan, “Hekimlik başka hiçbir alanda karşılaşmayacağınız ölçüde insanın anlam arayışını doyuran bir meslektir. Ancak önünüzdeki mesleki yaşam bir gül bahçesi de değil ne yazık ki. Bir kısmını bildiğiniz ciddi sorunlar taşıyor. Öte yandan bir yerde sorun varsa çözüm de vardır. Yaşam sorun çözmekten ibarettir özdeyişi haklıdır. Yeter ki sorunun değil çözümün bir parçası olma niyeti ve iradesini gösterin. Hekimler için sorumluluk almak ve sorun çözmek en olağan mesleki tutumdur. Bu tutumları tarih boyunca hekimlerin ülke yönetiminde ciddi roller almasını sağlamıştır” dedi. 

erdoğan

“Gücümüze Güç Katmanızı Diliyoruz”

Sorunların köklü ve uzun vadeli çözümünün ancak dayanışma ve örgütlü davranmakla elde edilebileceğinin altını çizen Prof. Dr. Nergis Erdoğan konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Tabip Odaları ortak sorunlarımızın birlikte çözümü için en önemli desteğinizdir. Yetmiş yıl önce 6023 sayılı yasa ile kurulmuş kamu kurumu niteliğinde yapılardır. Amaçları öncelikle meslektaşların hak ve menfaatlerini, halkın sağlığını ve mesleğin niteliğini korumaktır. Tabip Odaları birlikte bu amaçlar için çalışmanın, kazanımlar sağlamanın hazzını yaşayacağınız, köklü dostluklar yaşayacağınız yapılardır. Unutmayın ki tabip odaları soyut yapılar değildir, sizlerin varlığıyla yaşayan ve güçlenen kurumlardır. Önünüzde açılan bu kapıdan bir an önce girmenizi ve gücümüze güç katmanızı, böylece daha iyi koşullarda hekimlik yapmanın yollarını açmanızı diliyorum.” 

Genç Mezunlara İTO’dan Stetoskop

Prof. Dr. Erdoğan, İstanbul Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölüm birincilerine ve Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni birincilikle bitiren gençlere, İstanbul Tabip Odası adına stetoskop hediye etti. Haliç Üniversitesi’ndeki törende ayrıca İstanbul Tabip Odası standı açıldı ve öğrencilere tabip odası yayınlarının olduğu çantalar hediye edildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

 Yorum Gönder

0 Yorumlar