Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

“Mektuplarımızı ve Kartlarımızı Şebnem Korur Fincancı’ya Gönderdik”

Hekimler, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yönetim Kurulu Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya kart ve mektup göndermek üzere Sirkeci Büyük Postane önünde toplandı ve açıklamada bulundu.

Mektuplarımızı ve Kartlarımızı Şebnem Korur Fincancı’ya Gönderdik
“Mektuplarımızı ve Kartlarımızı Şebnem Korur Fincancı’ya Gönderdik”

Mektuplarımızı ve Kartlarımızı Şebnem Korur Fincancı’ya Gönderdik
İstanbul Tabip Odası (İTO) Yönetim Kurulu konu hakkında şu açıklamayı yaptı, “Üyelerimizle, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya kart ve mektup göndermek üzere Sirkeci Büyük Postane önünde toplandık. Ancak yoğun güvenlik önlemiyle karşılaştık ve açıklama yapmamız, mektubumuzu kamuoyu ve basın ile paylaşmamız, hatta yan yana gelmemiz dahi polisin sert tutumuyla engellendi. Polis ablukası altında İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak yazdığımız mektubumuzu ve üyelerimizin kartlarını, Ankara Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya iletilmek üzere topladık ve postaladık”

Okunması engellenen mektubumuz şöyle:

Değerli Başkanımız, Sevgili Şebnem Korur Fincancı,

Bir insanın bedensel olarak içerde olmasının düşüncesinin ve hizmetlerinin parmaklıklar ardında olması anlamına gelmediğini, bu anlamda hep aramızda olduğunuzu biliyoruz. Biliyoruz ki içiniz rahat ve gözünüz arkada değil. Çünkü biliyorsunuz ki bedenen “içerde” olmanız temsil ettiğiniz kurumu yolundan alıkoyamayacaktır. Bugün de başkanı olduğunuz kurum çatısı altında, ülkemiz hekimlerinin ve halkın sağlığı için İstanbul Tabip Odası olarak görevimizin başındayız. Belli bir zihniyetin dayattığı sağlık sistemi hekimleri ve halkımızı bir açmaza sürüklerken ağır çalışma koşullarına rağmen özveri ile çalışan meslektaşlarımızın ve hastalarımızın yanında olacağız. Yalnızca bedenen değil ruhen ve sosyal olarak da sağlıklı, özgür ve özgün fikirlere açık bir toplum için çalışacağız. Biliyoruz ki binlerce hekime örnek olmuş dürüst, iyi hekimliğinizle en büyük dileğiniz bu. Birlikteliğimiz, meslekten gelen gücümüz, dayanışmamız hem size karşı uygulanan haksız, hukuksuz uygulamanın hem de Türk Tabipleri Birliğine yönelik saldırıların üstesinden gelecektir.(BSHA)Yorum Gönder

0 Yorumlar