Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

İYİ Parti’den Bakan Yusuf Tekin’e ‘Farkında Ol’ Çağrısı!

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e, “Farkında ol” çağrısı yaptı. 

Müsavat Dervişoğlu, “Okullarda özellikle lise çağında öğrencileri tarafından öldürülen okul müdürleri ve öğretmenler var. İşte bunların sizin 22 yıldır inşa ettiğiniz düzenin sonuçlarıdır. Bunların da farkında olmanızı istiyorum” dedi. 

Bakan Tekin, açıklamaları ile gündemde !

“Derdi Öğretmenleri Atamak Değil”

Dervişoğlu, Grup Toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Her çocuğa temel eğitimde eşit, ücretsiz ve nitelikli bir eğitimi hedefleyemiyor, Devlet işini yapamıyor, çocuklarımızı özel okula yönlendiriyor. Liyakat ve mülakat sarkacında da hep mülakatı getiriyorlar. Çünkü derdi öğretmenleri atamak, bu ülkenin çocuklarını yetiştirmek değil öğretmenleri özel sektörde köle emeği olarak çalıştırmaktır bunların asıl hedefi. Onu diyemiyorlar. Bu arsızlık ve izansızlık millete rağmen kurulmuş ve millete rağmen devam ettiren Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemidir en kısa ve en anlaşılabilir özetidir. Biz  İYİ Parti olarak çalınan minarenin kılıfının tartışıldığı bu tiyatroya itiraz edenlerdeniz. Bizim hedefimiz ve mücadelemiz kılıf dikicileri ile değil minareyi çalmaya cüret edenlerledir. Bunu o pis elleriyle hayata geçirenlerledir” 

Milli Eğitim Bakanı Farkında Ol !

“Buradan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e sesleniyorum. Atamayan öğretmen sayısı 1 milyonu aşmıştır. AK Partinin iktidara geldiğinde bu sayı 70 bin civarındaydı. Müfredatta ideolojik fantaziler peşinde koşacağına öğretmenlerin yakıcı sorunlarına çözüm bulmaya çaba sarfet Milli Eğitim Bakanı. Ayrıca farkında ol ! Okullarda özellikle lise çağında öğrencileri tarafından öldürülen okul müdürleri ve öğretmenler var. İşte bunların sizin 22 yıldır inşa ettiğiniz düzenin sonuçlarıdır. Bunların da farkında olmanızı istiyorum” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 
Yorum Gönder

0 Yorumlar