Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

Bayraklı Şehir Hastanesi İzmir Halkı ve Sağlık Personelinin Kimyasını Bozdu ! 

SES İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Hava Akcan, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde yaşanan olumsuzlukların hem kentin hem de sağlık çalışanlarının kimyasını bozduğunu söyledi. 

Bayraklı Şehir Hastanesi’nin Personel Açığı Giderilmeden Hasta Bakılmaya Başlandı 

SES İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Hava Akcan, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. İzmir halkının Bayraklı Şehir Hastanesinde verilen sağlık hizmetine ulaşımda büyük sorunlar yaşandığını anlatan Akcan, “Bayraklı Şehir Hastanesi açıldıktan sonra şehir merkezindeki MHRS randevuları inanılmaz şekilde arttı ve tıkandı. Bu defa Sağlık Bakanlığı MHRS randevularının İzmir Bayraklı Şehir Hastanesine yönlendirdi. Şehir Hastanesine gitmekte zorlanan hastalar, ‘Randevu bulamama’ veya ‘ulaşım sorunu’ nedeniyle hastalar kent merkezinden acil servislerine başvurdu. Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Atatürk Eğitim ve  Araştırma Hastanesi gibi hastanelerin acil servislerinde inanılmaz bir yoğunluk başladı. Kent hem sağlığından oldu, sağlık personellerinin iş yükü üçe katlanmış oldu.  Bayraklı Şehir Hastanesi garantili hastaneler. Yüzde 70 doluluk garantisi verilen hastaneler. İzmir’deki Şehir Hastanesi 9. yılında apar topar açıldı. Halkın sağlığının bir sermayeye garanti verilmesine karşıyız. O farklı bir olay. Şehir Hastanesi altyapısı kurulmadan ve personel açığı giderilmeden şehir merkezindeki hastaneler kapatıp, ‘Ben ŞEhir Hastanesi açtım’ diyerek bir seçim yatırımı yapmak hem kentin sağlığının kimyasını bozdu hem de sağlık çalışanlarının kimyasını bozdu. 

SES İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Hava Akcan, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde yaşanan olumsuzlukların hem kentin hem de sağlık çalışanlarının kimyasını bozduğunu söyledi.
SES İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Hava Akcan, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde yaşanan olumsuzlukların hem kentin hem de sağlık çalışanlarının kimyasını bozduğunu söyledi. 

Taşıma Personel İle Bayraklı Şehir Hastanesinde Hizmet Verilmeye Çalışıldı 

Şehir Hastanesi’nin açılması nasıl oldu ? İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önemli bir bölümü Bayraklı Şehir Hastanesi’ne taşındı. Kent merkezinden hastanelerin taşınmasıyla Bayraklı Şehir Hastanesi açıldı. Ancak 2060 yataklı bir hastane var. İzmir’deki tüm hastanelerden Bayraklı Şehir Hastanesi’ne bir geçici görevlendirme başladı. Taşıma personel ile bir sağlık hizmetinin garantisi verildi oraya.

Şehir Hastanesi’nde Laboratuvar, Görüntüleme, Kantin, Otopark Hizmetini Şirkete Ait ! 

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi ve diğerlerinin şöyle bir özelliği var. Şehir Hastanesinde sadece sağlık hizmetini kamu veriyor. Bununda dışında , laboratuvar, görüntüleme, kantin, otopark bu hizmetlerinin tamam bir şirkete ait. Bu hizmetlerde garanti verilen  hasta sayısını tamamlamazsanız yine bizim cebimizden para çıkacak. 

Sağlık İdaresi Sağlık Personeli İçin Sağlıklı Çalışma Koşullarını Sağlamalıdır 

Şehir Merkezindeki İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ameliyat masalarını dahi Bayraklı Şehir Hastanesine gönderdi. Bu hastane 10’a yakın ameliyat masasını kapattı ancak gelen talep üzerine bu masaları hizmete açmak zorunda kaldı. Bu yüzden çalışanların iş yükü artmaya başladı. Planlı ameliyatlar 16.00’da bitmesi gerekirken ameliyatların 4-5’i mesai sonrasında da devam etmek zorunda kaldı. Şehir merkezindeki sağlık personelleri ne izinlerinden ne de sağlık haklarından faydalanamadı. 30 yataklı bir serviste iki hemşire nöbet tutarken şimdi bir hemşire nöbet tutmaya başladı. Sağlıklı çalışma koşullarını oluşturmak yöntemlerin işidir. Biz bunları talep ediyoruz.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

 Yorum Gönder

0 Yorumlar