Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

KTÜN’DE TAKI TASARIM ATÖLYESİ HAYATA GEÇİRİLDİ


Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN)'ne yeni bir atölye daha kazandırıldı. KTÜN Rektörlük binasında Rektör Prof. Dr. Osman Nuri Çelik ve Özboyacı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Özboyacı arasında imzalanan protokol ile "Kuyumculuk ve Takı Tasarım Atölyesi" KTÜN'de açıldı.

KTÜN Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu içerisinde "Özboyacı Altın Kuyumculuk ve Takı Tasarım Atölyesi" adıyla açılan atölye ile takı tasarımı alanındaki usta açığının kapatılması hedefleniyor.
Protokolün imzalanmasının ardından Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleştirilen törenle atölyenin resmi açılışı yapıldı.

"ÖRNEK ALINMASI GEREKEN PROJE"

Kurdele kesiminin ardından konuşan KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, çok önemli bir hizmetin açılışını yaptıklarını belirterek ülke için katma değer üretecek bir atölyenin hayata geçirildiğinin altını çizdi. Rektör Çelik,  Özboyacı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Özboyacı'ya katkılarından dolayı teşekkür etti.
 
Daha sonra söz alan Ziya Özboyacı da Türkiye'de üniversiteler tarafından örnek alınması gereken bir projeye imza atıldığına dikkat çekerek şunları söyledi: "Bugün burada güzel bir amaç için bulunuyoruz, bu bölüm için çorbada bizimde tuzumuz olacaksa ne mutlu bize. Ülke genelindeki üniversiteler tarafından örnek alınması gereken bir projedir. Çünkü alanda işin ehli personele ihtiyaç var, bu alanda açlık var."

Yorum Gönder

0 Yorumlar