Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

Bozkır’da Gençler çiçeklerin içinde Doğa Yürüyüşü gerçekleştirdi.


Konya'nın Bozkır ilçesinde Gençlik Haftası münasebetiyle Bozkır Gençlik Merkezi ve Genç Kızılay tarafından Doğa yürüyüşü etkinliği Bozkır yaylalarında Sarı çiçeklerin içinde gerçekleştirildi.  


Bozkır Gençlik Merkezi tarafından organize edilen 35 gençlik gönüllüsünün katıldığı Doğa Yürüyüşünde Bozkır'ın çeşitli Bozkır ilçesine bağlı Çağlayan Çat Yaylası, Dereköy Sarıot Yaylası ve Karacahisar mahallesinde etkinlikler gerçekleştirildi.  

Haber Video !!!

Doğa Yürüyüşüne katılan üniversite öğrencileri Dereköy Sarıot yaylasında bulunan ve yaylaya ismini veren sarı Altın Düğün Çiçekleri içinde hatıra fotoğraflar çekilerek doyasıya eğlendiler. Karacahisar mahallesinde bulunan ormanlık alana da kuş evleri yerleştiren gönüllü gençler Sosyal İçerik Üreticisi Hasan Ay'ın Bungalov evinde ikram edilen yemek sonrasında 6 km'lik doğa yürüyüşü sonlandırıldı.  

Etkinlik sırasında açıklamalarda bulunan Bozkır Gençlik Lideri Müslüm Uslanmaz "Gençlik Merkezimiz ve Kızılay ekibi ile birlikte bugün doğa yürüyüşü yapıyoruz. Çat yaylasından başlattığımız yürüyüşü Sarıot yaylasında çiçekler eşliğinde devam ettiriyoruz. Buradan da yine gençlerimizle birlikte Karacahisar mahallemizde Youtuber Hasan Ay kardeşimizin evinde mangal keyfi yaparak inşallah gezimizi sonlandıracağız.  

Yürüyüşümüzün amacı gençlerimizi hem okudukları Bozkır'da ki uyum sorunlarını çözmek ve Bozkıra alışmalarını sağlamak ve öğrencilerimizin doğada güzel zaman geçirmelerini sağlamaktır. Bu etkinliğimizle amacımız gençlerimizin açık hava teneffüs edip ve buradaki güzelliklere şahit olmalarını sağlamaktır.  Gençlerimiz bu yürüyüş sayesinde hem Bozkırı sevmiş oluyor hem de doğadaki o güzel imkanlardan yararlanmış oluyorlar" dedi. 

Genç Kızılay Bozkır Şube Başkanı Mustafa Bozoklu yaptığı açıklamada "Bugün Gençlik Merkezi ile beraber Bozkır yaylalarında Doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Rutin olarak gezdiğimiz yaylalardan biri olarak da bugün Sarıot yaylasına geldik ve papatyalar eşliğinde güzel bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdik.  

Arkadaşlarımızın doğayla iç içe olması ve sağlıklı yaşam olarak bir yürüyüş gerçekleştirmemiz için gerçekleştirdiğimiz bir etkinliğe katılım sağladık. Ortalama 35-40 civarında gönüllü arkadaşlarımızla beraber burada bir etkinlik gerçekleştirdik. Gençlik Merkezine ve Genç Kızılay'a arkadaşlarımızın gönüllü olmasını ve bu tür faaliyetlere katılmasını destekliyoruz. Biz de elimizden geldiğince Genç Kız olarak bu tür desteklerde bulunuyoruz" dedi.  

Etkinliğe katılan Üniversite öğrencisi Sevda Güçlü yaptığı açıklamada "Ben Bozkır Acil Yardım Afet Yönetimi 2.sınıf öğrencisiyim.  Aslen Vanlıyım ama Şırnak'tan buraya okumak için geldim. Öncelikle Bozkır ilçesi küçük olmasına rağmen bir sürü güzelliği içinde barındıran bir ilçe ve burada Gençlik Merkezi ve genç Kızılay'la birlikte çok güzel etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Bozkır'ın doğal güzellikleri yaylaları olsun hepsini hocalarımızla beraber deneyimlemek için yola çıktık ve çok güzel gidiyor. Ben bu etkinlikten memnunum oldum ve diğer arkadaşlarımı da buraya bekliyorum" dedi.  

Yorum Gönder

0 Yorumlar