Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

KTÜN’ÜN MUHTEŞEM PROJE PAZARI’NA SAYILI GÜNLER KALDI


K
onya Teknik Üniversitesi tarafından bu yıl 9. su gerçekleştirilecek olan 'Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı'na (KTMOPP) başvurular devam ediyor.

İlk olarak 2006 yılında düzenlenmeye başlayan ve her yıl büyük bir ilgiyle takip edilen KTMOPP bu yıl da yine aynı ilgi ve coşkuyla gerçekleştirilecek. Ülke genelindeki bütün mühendislik fakültelerinde okuyan lisans öğrencilerine yönelik olarak yapılacak organizasyonda 5 ayrı alanda öğrencilerin projeleri görücüye çıkacak.

İki yönlü etkileşimin hedeflendiği eğlenceli etkinlik ile bir taraftan öğrencilerin aldıkları eğitimi ve yeteneklerini harmanlayıp ortaya çıkarılması hedeflerken diğer taraftan da mühendislik alanında sektörün öncülerinin ve diğer paydaşların da üniversiteyi ve öğrencileri tanımaları için uygun ortamın oluşturulması hedefleniyor.

DERECEYE GİRENLERE SÜRPRİZ HEDİYELER

Alanında uzman kişilerden oluşan jüri tarafından belirlenecek projelerin bulunduğu organizasyon, her yıl olduğu gibi yine renkli görüntülere sahne olmaya hazırlanıyor.

Bilgi, bilişim, yazılım ve yapay zekâ başta olmak üzere makine, elektronik, savunma sanayi ve uzay teknolojileri alanı, iklim değişikliği ile enerji ve çevre teknolojileri alanı, ayrıca yer bilimleri, inşaat, malzeme ve kimya teknolojileri alanının yanı sıra iş sağlığı güvenliği, verimlilik ve endüstriyel uygulamalar alanlarında üretilen projelerin yarışacağı organizasyonda dereceye girenlere sürpriz hediyeler verilecek.

14 Mayıs'ta başlayıp 16 Mayıs'ta sona erecek etkinliğin son gününde ise sürpriz eğlenceli aktiviteler öğrenciler ile buluşacak.

Katılımın yoğun olması beklenen etkinliğin son başvuru tarihi ise 29 Nisan.

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar