Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

Hemşireye Eş Durumundan Kurumlar Arası Nakil Davasında Önemli Yürütmeyi Durdurma

Hemşirenin polis eşinin Hakkari'ye tayini çıkması üzerine hemşirenin aynı ile atanmasının reddedilmesi üzerine açılan davada 'yürütmeyi durdurma' kararı çıktı. 

Hemşirenin polis eşinin Hakkari’ye tayini çıkması üzerine hemşirenin aynı ile atanmasının reddedilmesi üzerine açılan davada ‘yürütmeyi durdurma’ kararı çıktı.

Türk Sağlık Sen tarafından yapılan açıklamada, “Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan hemşire üyemizin polis eşinin Hakkari’ye tayini çıkması üzerine Sağlık Bakanlığı’ndan kurumlar arası nakil yoluyla Hakkari’deki bir hastaneye atanma başvurusunun reddedilmesi üzerine sendikamız tarafından dava açılmıştı.  Davayı görüşen İzmir 5. İdare Mahkemesi Anayasa’nın ailenin korunması ve 657 Sayılı kanunun memurların yer değiştirmesi ile ilgili hükümlerine vurgu yaparak kamu görevlilerinin ailevi kaygılardan uzak bir şekilde kamu hizmetlerini verimli ve etkin biçimde yürütülmesi için gerekli ortamın sağlanması gerektiğine dikkat çekerek kurumlar arası tayin başvurusunun red işleminin yürütmesinin durdurulmasına karar verdi” (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)Yorum Gönder

0 Yorumlar