Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin Açılışı Sancılı Olacak

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nin açılış sürecini değerlendiren Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, önemli açıklamalarda bulundu. 

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin açılış sürecini değerlendiren Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, önemli açıklamalarda bulundu.

“Sabır Göstermeleri Gerekiyor”

“Her doğum sancılı olur, Bayraklı şehir hastanesinin açılması da elbet sancılı olacak” diyen Demircan, “Devasa büyüklükte bir hastane; 337 poliklinik, 2 bin 60 yatak, 54 ameliyathane, 374 yoğun bakım ünitesi, binlerce çalışan ve binlerce hasta ve yakını kolay değil. Biraz sabır, biraz anlayış gerektiriyor. Sağlık Bakanımızın “birkaç hafta içinde açılacak” beyanı sonrası defaten açılışı açıklanan ancak farklı nedenlerle sürekli açılışı ertelenen hastane nihayetinde hasta kabulüne başladı. Tüm kesimler için hayırlı olsun.
İlk görevlendirmeler sonrası bazı sağlık çalışanı arkadaşlarımız öncelikle ikametlerinden kaynaklı demorolize oldular, lakin gönüllü olarak şehir hastanesinde görev almak isteyen arkadaşlarımızın da sayıları azımsanmayacak kadar çok. Sağlık Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde “yeniden değerlendirme yapılacağını, İzmir İlinde hangi kurumda hangi kadro karşılığında görev yaparsa yapsın isteği durumunda görevlendirmesinin veya atamasının yapılacağı” tarafımıza ifade edildi. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde görevlendirmesi yapılan ancak şehir hastanesinde görev almak istemeyen arkadaşlarımızın biraz sabır göstermeleri gerekiyor”

“Bilgi Kirliliği Yaratılmamalı”

Demircan, şunları söyledi “İzmir sağlığı zor bir aşamadan geçiyor, diğer illerde olduğu gibi eğitim araştırma hastaneleri kapatılarak Bayraklı Şehir Hastanesi açılmadı. İstisna bir kurum hariç diğer tüm sağlık kuruluşları rutin hizmetlerine, hasta kabullerine devam ederken, şehir hastanesinin açılması açıkçası kolay değil ama nihayetinde açıldı. Burada sivil toplum örgütleri olarak bizler kaotik bir ortam yaratarak veya yaratılan kaotik ortama odun taşıyarak, alevi harlamaya gerek yok. Başta üyelerimiz olmak üzere bizlere ulaşan sağlık çalışanı arkadaşlarımıza dosdoğru bilgi vermeliyiz. Gerektiğinde Sağlık Müdürlüğü ile aralarında etkin iletişim kurmalarına yardımcı olmalıyız. Bu nedenle gerek Bayraklı Şehir Hastanesi idaresine ve gerekse Sağlık Müdürlüğü idaresine yardımcı olunmasını kıymetli buluyorum. Bilgi kirliliğine neden olacak açıklamalardan ve söylemlerden uzak durulmasının da biz sivil toplum örgütleri açısından da özellikle bu gibi durumlarda hassasiyet gösterilmesi gerektiği kanaatindeyim. Diğer taraftan yeni açılan hastanede bir takım eksikler olabilir. Hastalarımız ve hasta yakınlarımızın da bu manada gerek hastane idaresini gerekse sağlık çalışanı arkadaşlarımızı anlayışla karşılamalarını istiyoruz. Bayraklı şehir hastanesinin isminin hemen açılışa müteakip şiddet olaylarına karışmasını asla arzu etmiyoruz” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)Yorum Gönder

0 Yorumlar