![](https://www.bsha.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/WhatsApp-Image-2023-08-27-at-20.02.01.jpeg)
Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası (HEP-SEN), İstanbul’daki kamu hastanelerinde yaşanan yemek skandalını açıklamasının ardından bir çok hastaneden, “Bu kadar da olmaz dedirten” yemek fotoğrafları gelmeye başladı.
HEP-SEN Gündeme Taşıdı
HEP-SEN geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısı ile kamu hastanelerindeki yemek skandalına dikkat çekti. Tuzsuz, soğuk bir şekilde sağlık personelllerine sunulan yemeklerin durumunu ortaya koyan HEP-SEN, öte yandan bazı devlet hastanelerinde yemeklerin kanserojen köpük tabaklarla taşındığının gündeme taşıdı. HEP-SEN yetkilileri, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı’nı acil önlem almaya davet ederken, zor geçinen sağlık çalışanlarının yemeklerde yaşanan sorunlar nedeniyle dışarıdan yemek söylemek zorunda kaldığını ifade etti.
![İstanbul'da bir kamu hastanede çadır yemekhanesinde yemek yeniyor](https://www.bsha.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/WhatsApp-Image-2023-08-26-at-17.29.48.jpeg)
Skandal Yemek Fotoğrafları !
Durum vahim ! Murat Dilmener Yerleşkesinde ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde yemekler soğuk ve tuzsuz, kanserojen köpük tabaklarla servis ediliyor. Lezzetsiz yemekler nedeniyle personel dışarıdan yemek söylüyor. Bu vehametin HEP-SEN tarafından gündeme gelmesinin ardından, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA), kamu hastanelerinden skandalı bir kez daha ortaya koyan yemek fotoğrafları gelmeye başladı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)
![](https://www.bsha.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/WhatsApp-Image-2023-08-27-at-20.02.01.jpeg)
0 Yorumlar