Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

​Meram yavuz Sultan Selim Ortaokulundan Bir ilk Daha…


Meram yavuz Sultan selim ortaokulu öğrencisi Alper Akgül Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonu oldu.

Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası Nevşehir'de Tamamlandı.

Nevşehir'de düzenlenen 2023 Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız - Erkek Türkiye şampiyonası yüzme branşı ile başlandı. Nevşehir'de düzenlenen 2023 Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız - Erkek şampiyonası atletizm, masa tenisi müsabakaları, 81 ilden yaklaşık bin sporcunun katılımı ile devam etti.

Meram Yavuz Sultan Selim Ortaokulu öğrencilerinden Alper Akgül Nevşehir'de yapılan Özel sporcular Türkiye şampiyonasında 50m sırt üstü Türkiye 1.si ve şampiyonu, 50m serbest stilde ise Türkiye 4.sü olmuştur. Öğrencimizi, özverili gayretleri dolayısıyla ailesini de gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Meram Yavuz Sultan Selim Ortaokulu Müdürü Muhammed Acıyan da yaptığı açıklamada özel çocuklarımıza okulumuzda özel önem veriyoruz. Özel çocuklarımız herkesin bildiği gibi özel ilgi ve alakaya muhtaç çocuklar. Diğer akranlarına nispeten biraz daha dezavantajlı olarak hayata başlayan çocuklarımız. Özel çocuklarımızın sosyal ve kültürel faaliyetler ve sportif müsabakalarla kendilerine olan güvenleri artıyor, ailelerinin ve toplumun onlara olan bakışı değişiyor, arkadaş grubu değişiyor ve böylece de rehabilitasyonları artmış oluyor.. Dolayısıyla özel çocuklar bu tip müsabakalarla çok daha fazla sosyalleşme imkânı buluyor. Bu yüzden özel çocuklarımıza daha fazla alaka göstermemiz gerekir. Bu çocuklarımız yarıştıkları müsabakalarda,  olimpiyatlarda madalyalar alıyor ve çok büyük sevinç yaşıyorlar. Bir zamanlar bu çocuklarımız sokağa çıkartılmazken günümüzde ise olimpiyatlarda yarışıp dünya şampiyonluğu, olimpiyat şampiyonluğu kazanıyorlar. Bu çocuklarımızın topluma kazandırılmasında, sosyalleştirilmesinde ve rehabilite edilmesinde bu tür organizasyonların müthiş faydası var" diye konuştu.

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar