Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

Konya'da Aile Hekimliği 1. Aşama Uyum Eğitimi Tamamlandı.

Konya İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından, birinci basamak sağlık hizmeti sunmaya başlayan aile hekimlerimize yönelik 'Aile Hekimliğine Uyum Birinci Aşama Sertifikalı Eğitim Programı' düzenlendi. İl Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen ve 5 gün süren eğitime 26 aile hekimi katılarak sertifika almaya hak kazandı. 

Eğitim programının son gününde aile hekimleri ile bir araya gelen İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, "Sağlık alanında yaşanan dönüşümde 1.basamak sağlık hizmetleri sunan aile hekimlerimizin rolü tartışılamaz. Erken teşhise yönelik yapılan taramaların ve koruyucu sağlık hizmetlerinin etkin ve verimli sürdürülebilmesi geleceğimiz açısından çok çok önem arz etmektedir. Bizler bu bilinçle hareket ederek göreve geldiğimiz ilk günden itibaren aile hekimlerimizin ve buralarda görev yapan çalışanlarımızın, fiziki şartları daha güzel ve modern yapılarda hizmet verebilmesi adına adeta bir seferberlik ilan ettik. Bakanlığımız, belediyelerimiz ve hayırseverlerimizin verdiği destekle yenilediğimiz aile sağlığı merkezi sayısını hızla artırdık" dedi. Prof. Dr. Koç, vatandaşlarımızın birinci basamak hizmet sunan bir sağlık tesisinde derdine çare bulabilmesinin hastanelerdeki yoğunluğun da önlenebilmesi adına önemli olduğunu vurgulayarak aile hekimlerine yönelik uyarılarda bulundu.

Aile Hekimliğine Uyum Birinci Aşama Sertifikalı Eğitim Programı kapanış toplantısında, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hasan Çiftci, Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Özüdoğru ve eğitim programı kapsamında görev yapan 11 eğitimci müdürlük çalışanı da hazır bulundu.

Yorum Gönder

0 Yorumlar