Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

Selçuklu Belediyesi Kurban Bayramına Hazır


nSelçuklu Belediyesi 20 Temmuz tarihinde başlayacak Kurban Bayramı için hazırlıkları tamamladı. Ekipler ve acil müdahale ekipleri vatandaşların bayramı huzur içinde geçirmeleri için 4 gün boyunca 24 saat görev başında olacak.

Selçuklu Belediyesi, yaklaşan kurban bayramı öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda başta Çevre Koruma Kontrol ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri olmak üzere ilgili tüm birimler nöbetçi ekipleri ile vatandaşların Kurban Bayramının sorunsuz geçmesi için bayram süresince görev başında olacak.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekiplerince kurban kesim yerlerine 120 adet çadırlı caraskal bırakılacak. Bayramın 3. günü öğleden sonra caraskallar toplanacak. Arife gününden itibaren tüm ilçe genelindeki kurban kesim noktalarında 550 işçi, 35 süpürge aracı, 18 arazöz, 18 iş makinesi ve 20 kamyon ile 24 saat boyunca temizlik çalışması yapılarak kesim yerleri vatandaşların hizmetine sunulacak. Kurban atıklarının çevreye zarar vermesini önlemek amacıyla bayramın ilk üç günü kesim noktalarında bırakılacak çöp konteynırlarından atıklar alınarak, arazöz ile yıkama, ilaçlama ve parfümleme çalışması yapılacak. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ayrıca Arife gecesi bayram namazı için cami çevrelerinde temizlik, yıkama ve dezenfekte işlemleri gerçekleştirecek.

Acil Müdahale Ekibi Görev Başında

Selçuklu Belediyesi tarafından oluşturulan Acil Müdahale Ekibi de bayram süresince görev başında olacak. Acil Müdahale Ekibi ilçede meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluğa karşın ise anında müdahale edebilecek.

Zabıta Müdürlüğü Bayram Mesaisinde

Bayram öncesinde Zabıta Ekipleri ilçede bulunan market, pastane ve alışveriş merkezlerinde denetimlerini sıklaştırdı. Kurban Satış Noktalarında hizmetlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını bayram süresince sabah 08.00 ile 23.30 saatleri arasında devam ettirecek. Merkez Ekipler Amirliği tarafından koordine edilecek çalışmalarda öncelikle koronavirüs tedbirleri ile gıda satış yerleri, et çekimi yapılan işletmelerin yanı sıra kurban satış ve kesim noktalarının bayram süresince denetleneceği ifade edildi. Genel sağlık ve temizlik tedbirleri kapsamında vatandaşların kurban atıklarını ağzı kapalı şekilde çöp konteynerlerine atmaları istendi.

Selçuklu'da Belirlenen Kurban Kesim Yerleri

Kurban kesim yerleri koronavirüs tedbirleri kapsamında kurban bayramı öncesi ve sonrasında düzenli periyotlarla ilaçlanarak vatandaşın hizmetine sunulacak. Selçuklu'da vatandaşların hizmetine sunulacak olan kurban kesim yerleri: "Akşemsettin Semt Pazarı, Aydınlıkevler Semt Pazarı, Bosna Hersek Semt Pazarı, Aliye İzzet Begoviç Caddesi Kurban Alanı, Binkonut Semt pazarı, Hocacihan Semt Pazarı, Fatih Sultan Mehmet Pazar Yeri, Kosova Semt pazarı, Seyit Çavuş Pazar Yeri, Sakarya Semt Pazarı, Sancak Semt Pazarı, Özalkent Semt Pazarı, Kılınçarslan Semt Pazarı, Yazır Semt Pazarı"

Tropikal Kelebek Bahçesi Bayramın 2. gününden itibaren açık olacak

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ve Kelebekler Vadisi parkı içerisinde yer alan Çiçek Bahçesi bayramın 2. günü olan 21 Temmuz Çarşamba gününden itibaren 09.30 – 17.30 saatleri arası ziyarete açık olacak. Kurban Bayramı nedeniyle Tropikal Kelebek Bahçesi arife günü ve bayramın 1. günü kapalı olacak. Sille'de bulunan Zaman Müzesi, Sille Aya Elenia Kilisesi, Sille Müzesi ise bayramın 2. gününden itibaren açık olacak.

Sille Baraj Parkı ve Seyir Tepesi Bayramın 2. gününden itibaren hizmet verecek

Sille Baraj Parkı da bayram tatilinde doğayla iç içe olmak isteyenler için bayramın 2. gününden  itibaren hizmet verecek. Ayrıca ziyaretçilerine temiz havada eşsiz Konya manzarası sunan Selçuklu Seyir Tepesi de Bayramın ikinci gününden itibaren vatandaşların ziyaretine açık olacak. Bayram süresince, vatandaşlar Selçuklu Belediyesine ait 444 99 19 numaralı telefona istek ve şikâyetlerini görevlilere iletebilecekler.

Yorum Gönder

0 Yorumlar